Najnowsze informacje

Dobre/złe firmy kontra dobry/zły pracownik

sobota, 17 października 2009 , Posted by www.u-topia.pl at 05:11

Wszelkie zawarte poniżej treści objęte są ideowym prawem autorskim. Jego złamanie, czyli stworzenie serwisu na podstawie tych pomysłów wiąże się z konsekwencjami i sankcjami natury prawnej. Osoby i firmy zainteresowane stworzeniem takiego serwisu zobowiązane są do kontaktowania się w celu udostępnienia licencji na stworzenie opartego o nie serwisu.


Pewnie nieraz zauważyłeś, że w ślad za pierwszymi serwisami emailowymi Onet.pl S.A. oraz Allegro Sp.z o.o pojawiły się rzesze kroczących z wdziękiem pokrewnych portali. To oczywiście normalne. Zastanawia mnie, że jak dotąd nikt nie opatentował pomysłu na stworzenie takiego portalu, a przecież wtedy można jeszcze zarobić dodatkowo na udzieleniu licencji ;)

Dlatego wpadłem na pomysł. Kto pierwszy go zrealizuje ma zapewnione dostatni życie i mnóstwo pieniążków na koncie. Sprawa dotyczy pomysłu rozpowszechnienia serwisu, który w działaniu przypominającego galerię prac wykazujących się animuszem grafików.

Popatrzmy na chwilę na portal DigArt. Baza prac graficznych z możliwością wystawiania komentarzy oraz ocen. Podczas kilkuletniej pracy wśród telemarketerów nieraz spotkałem się wypowiedziami, które nieraz przypominały sytuacje żywcem wzięte z "Ukrytej kamery".

Odpowiedzialność za losy kraju i sumienie skłoniły mnie do rozpoczęcia stworzenia specjalnego portalu oceniającego - i tu uwaga - polskie firmy, przedsiębiorstwa oraz zakłady.

Każdy za zalogowanych użytkowników, który pracował (lub nie) w danej firmie, mógłby się wypowiedzieć na temat stosunków panujących w firmie, wysokości wynagrodzenia. Jednakże użytkownik nie czułby się bezkarny. Wprowadziłbym możliwość ewentualnego udowodnienia pracy w firmie oraz osiąganych wyników, aby wykluczyć opcję "rewanżu" za słabe osiągnięcia.

Osoby pokrzywdzone będą miały darmowy wstęp po nadesłaniu świadectwa pracy i ewentualnie wyników. Osoby firmowe będą miały możliwość odpowiedzi na zarzuty, jeśli wniosą opłatę. Powstałyby nie tylko dwa fronty, ale i poziomy użytkowników pokrzywdzonych. W miarę popularyzacji serwisu, powstałaby grupa Standard oraz VIP. Grupa Vip, oczywiście pewna swoich zarzutów wobec pewnej firmy, wnosiłaby z góry określoną kwotę, którą mogłaby otrzymać spowrotem w ramach odszkodowania firmy, która sprowadziła ją do pokrzywdzenia.

Sprawy wyjaśniające, niezależne już od serwisu, rozpatrywane byłyby w sądzie lub innych jednostkach. Wygrana firmy oskarżonej wiązałaby się z usunięciem niekorzystnego komentarza, jej przegrana natomiast z automatycznym przyznaniem "gwiazdki" potwierdzającej ocenę pokrzywdzonego.

Wygrana lub przegrana wiąże się z obowiązkowym przedstawieniem treści na portalu w toku prowadzania sprawy oraz serwisowi, aby uniknąć niezgodności treści jakiej dotyczy ocena.

Nie tylko firma może stać się celem ataku. W tym wypadku ustalenia opłat pozostają niezmienne, jednakże pokrzywdzona staje się firma, natomiast oskarżonym jednostka prywatna. Ustalenia w stosunku do świadectw pracy oraz wyników pozostają niezmienne.

Z biegiem rozwijania się portalu powstają zapytania, które prowadzą do stworzenia batalii pomiędzy firmami. Tutaj obie strony wzywane są do uiszczenia kwoty podanej w regulaminie, jeśli chcą brać udział w zaprzeczeniu lub kompletnym usunięciu nieprawdziwych ocen i opinii.

Czasami jednak, zdarzają się okazje do rozwikłania sporów pomiędzy dwoma (lub więcej) jednostkami. Obie strony mają zapewnioną możliwość ocen i komentarzy, po potwierdzeniu uczestnictwa w jednym z wielu portali i serwisów, na których stracili większy lub mniejszy majątek. Nie chcemy pobierać w tym przypadku opłat, za wyjątkiem momentu, w którym jedna ze stron przegra lub szczęśliwie wygra rozprawę cywilną za potwierdzeniem pisemnym ze strony sądu lub po nadesłaniu i sprawdzeniu nadesłanych danych do weryfikacji.

Portal nie odpowiadałby za wszelkie niedogodności związane ze "złośliwością rzeczy martwych", takich jak awarie systemu, czy urlopy pracowników oraz w wyniku nieszczęśliwych wypadków.

Prawo wglądu, bez możliwości oceny i komentowania, celem informacyjnym mają prawo wszyscy użytkownicy zarejestrowani jako obserwator. Status ten można zmienić uiszczając kwotę zgodną z cennikiem portalu. Istnieją 3 typy użytkowników: firma, osoba prywatna, obserwator.

Domyślnie obserwator staje się użytkownikiem w momencie podania wiarygodnych danych. Po przedstawieniu z dowolnej ze stron, informacji o likwidacji firmy, powstaje automatycznie jednostka prywatna. Komentarze oraz oceny zostają skopiowane na konto jednostki, do czasu wyjaśnienia.

Portal powstał przede wszystkim z myślą o firmach prawniczych oraz prawnikach poszukujących źródeł zarobku. Stopniowo przeobraził się w istotne źródło informacji o firmach i jednostkach niepoważnych, czy niewypłacalnych. Z biegiem czasu do odwiedzających dołączyły również jednostki poszukujące najlepszych usług w internecie.

Serwisy internetowe, nie posiadające REGON, nie mogą zostać zarejestrowane w serwisie do odwołania.

Currently have 0 komentarze:

Leave a Reply

Prześlij komentarz